Strona: Kodeks Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych / Politechnika Rzeszowska

Kodeks Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych

"...Podstawową wartością etosu akademickiego jest prawda. Uczelnie powołane są po to, by jej rzetelnie poszukiwać i wyniki tych poszukiwań dokumentować (cele badawcze), kształcić młode pokolenie w metodycznym jej poznawaniu, wspomagać jego rozwój intelektualny i moralny, a także przygotowywać przyszłych absolwentów do odpowiedzialnego pełnienia funkcji publicznych i zawodowych w demokratycznym państwie (cele dydaktyczno-wychowawcze) oraz wspierać rozwój kulturowy i cywilizacyjny całego społeczeństwa (cele społeczne)..."

- fragment Kodeksu Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych przygotowany przez Fundację Rektorów Polskich oraz Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich z 2007 r. z rozszerzeniem z 2022 r.

Pełny tekst Kodeksu można znaleźć tutaj